Een goudbaar van 500 gram is interessant voor beleggers die een groter bedrag in fysiek goud willen aanhouden, zonder direct voor een volledige kilobaar te kiezen. Door het relatief hoge gewicht ligt de premie per gram doorgaans lager dan bij kleinere goudbaren.
Holland Gold biedt 500 gram goudbaren aan van verschillende internationaal erkende raffinaderijen, waaronder Umicore, C. Hafner, Argor Heraeus en Valcambi. Deze producenten staan op de LBMA Good Delivery List en voldoen aan strenge kwaliteitseisen. Afhankelijk van het product kunt u kiezen voor levering of professionele opslag in het buitenland, waaronder Zwitserland en Singapore. Bekijk het actuele aanbod van goudbaren voor de beschikbare producenten en prijzen.
Een goudbaar van 500 gram bevat een halve kilogram goud. Dit formaat is geschikt voor beleggers die relatief veel fysiek goud in één compacte eenheid willen aankopen.
Doordat een baar van 500 gram aanzienlijk meer goud bevat dan bijvoorbeeld een baar van 50, 100 of 250 gram, worden de productie- en handelskosten over een groter goudgewicht verdeeld. Hierdoor behoort 500 gram tot de gewichten met een relatief lage premie per gram.
Tegelijkertijd biedt 500 gram meer flexibiliteit dan één goudbaar van 1 kilogram. Wie bijvoorbeeld twee baren van 500 gram bezit, kan later één baar verkopen en de andere behouden. Dit kan aantrekkelijk zijn wanneer u grotere bedragen in goud wilt beleggen, maar niet uw volledige goudpositie in één keer wilt hoeven verkopen.
Holland Gold biedt verschillende uitvoeringen aan, waaronder de Umicore 500 gram goudbaar, de C. Hafner 500 gram goudbaar en de Argor Heraeus 500 gram goudbaar. Welke producent direct beschikbaar is, kan verschillen afhankelijk van de voorraad.
Een goudbaar van 500 gram vertegenwoordigt een aanzienlijk bedrag. De manier waarop u het goud wilt bewaren, is daarom een belangrijk onderdeel van uw aankoopbeslissing.
U kunt ervoor kiezen om de goudbaar zelf te bewaren, bijvoorbeeld in een geschikte kluis. Houd daarbij rekening met de beveiliging van het goud en met de voorwaarden en maximale dekking van uw verzekering.
Wilt u uw goud liever niet thuis bewaren? Holland Gold biedt veilige en verzekerde opslag in Amsterdam. Uw goud wordt daar professioneel en discreet opgeslagen, zodat u geen thuisrisico loopt. Vooral bij grotere investeringsbedragen kan dit een belangrijk voordeel zijn.
Holland Gold biedt daarnaast ook opslagmogelijkheden buiten Nederland. Zo kunt u kiezen voor een Valcambi 500 gram goudbaar met opslag in Zwitserland. Ook is er een 500 gram LBMA-goudbaar met opslag in Singapore.
Ja. Holland Gold biedt 500 gram goudbaren aan van internationaal erkende raffinaderijen zoals C. Hafner, Umicore, Argor Heraeus en Valcambi. Deze producenten zijn opgenomen op de LBMA Good Delivery List en moeten daarvoor voldoen aan strenge eisen op het gebied van onder andere kwaliteit, productie, betrouwbaarheid en de verantwoorde herkomst van edelmetaal.
Voor u als koper betekent dit vooral dat u kiest voor goud van een producent die internationaal wordt herkend binnen de professionele goudmarkt. Dat is belangrijk voor het vertrouwen in de herkomst en kwaliteit van de baar en kan de verhandelbaarheid bij een latere verkoop vergemakkelijken.
De 500 gram goudbaren zijn voorzien van kenmerken zoals het gewicht, de zuiverheid en het logo van de producent en een uniek baarnummer. Wilt u meer weten over deze standaard? Lees dan onze FAQ over wat het LBMA-keurmerk betekent.
Een belangrijk voordeel van een goudbaar van 500 gram is de combinatie van een relatief lage premie per gram en flexibiliteit bij een latere verkoop.
Bij iedere fysieke goudbaar zijn er naast de goudwaarde kosten voor onder andere productie, verwerking en handel. Bij grotere goudbaren worden deze kosten over meer grammen goud verdeeld. Hierdoor ligt de premie per gram bij een goudbaar van 500 gram doorgaans lager dan bij veel kleinere goudbaren.
Voor beleggers die een groter bedrag in fysiek goud willen omzetten, kan 500 gram daardoor een efficiënte keuze zijn. Tegelijkertijd hoeft u niet direct voor een volledige kilogram te kiezen. Twee baren van 500 gram geven bijvoorbeeld meer mogelijkheden bij een toekomstige verkoop dan één baar van 1 kilogram. U kunt dan één baar verkopen en de andere 500 gram blijven aanhouden.
De 500 gram goudbaar vormt daarmee een middenweg tussen een lage premie per gram en flexibiliteit binnen uw goudbezit.
De prijs van een 500 gram goudbaar wordt voornamelijk bepaald door de marktwaarde van 500 gram goud. Daarbovenop komt een premie voor onder andere productie, verwerking en handel.
Omdat deze bijkomende kosten over 500 gram goud worden verdeeld, is de premie per gram doorgaans lager dan bij kleinere goudbaren. De exacte premie kan verschillen per producent en product. Ook de beschikbaarheid en de gekozen leverings- of opslagvorm kunnen invloed hebben op de uiteindelijke aankoopprijs.
De goudprijs verandert gedurende de handelsdag. Hierdoor beweegt ook de prijs van een goudbaar van 500 gram continu mee. Bekijk daarom altijd de actuele goudkoers en de actuele prijzen van de verschillende goudbaren.
Kijk bij het vergelijken niet alleen naar de totale aankoopprijs, maar ook naar de prijs per gram goud. Hierdoor kunt u verschillende gewichten en producenten beter met elkaar vergelijken.
Wilt u uw goudbaar van 500 gram op een later moment weer verkopen? Via Holland Gold kunt u goudbaren opnieuw aanbieden. Op de pagina verkopen aan ons vindt u de actuele inkoopprijzen en bijbehorende voorwaarden.
De inkoopprijs beweegt mee met de goudkoers en kan daardoor gedurende de dag veranderen. Via Holland Gold kunt u online een verkooporder plaatsen en de op dat moment geldende prijs vastzetten.
Holland Gold biedt een terugkoopgarantie voor goudbaren die bij Holland Gold zijn gekocht. Ook goudbaren die elders zijn aangeschaft, kunnen worden aangeboden. Bekijk voor de actuele voorwaarden en inkoopprijs altijd onze verkooppagina.
De prijs bestaat uit de actuele marktwaarde van 500 gram goud plus een premie voor onder andere productie en handel. Omdat de goudprijs gedurende de dag verandert, verandert ook de aankoopprijs van de goudbaar. Bekijk daarom altijd de actuele prijs op de betreffende productpagina.
U kunt een goudbaar zelf bewaren, bijvoorbeeld in een geschikte kluis, maar u kunt ook kiezen voor professionele opslag. Holland Gold biedt onder andere mogelijkheden voor opslag in Zwitserland en Singapore. Bij externe opslag wordt het goud beveiligd en verzekerd bewaard en hoeft u het niet thuis aan te houden.
Er geldt niet simpelweg een vast maximumaantal grammen goud dat u thuis mag bezitten. Bij het bewaren van grotere hoeveelheden is het wel verstandig rekening te houden met beveiliging en de voorwaarden van uw verzekering. Controleer bijvoorbeeld welke dekking geldt voor kostbaarheden die thuis worden bewaard.
Een goudbaar van 500 gram heeft doorgaans een lagere premie per gram dan meerdere kleine goudbaren met samen hetzelfde gewicht. Kleinere goudbaren bieden daarentegen meer flexibiliteit, omdat u later slechts een gedeelte van uw goud kunt verkopen. Welke optie het beste aansluit, hangt daarom af van de verhouding die u zoekt tussen een lage premie per gram en flexibiliteit bij een toekomstige verkoop.
Goudbaren van 500 gram worden doorgaans gegoten, ook wel casted genoemd. Hierbij wordt zuiver goud gesmolten en in een mal gegoten. Nadat het goud is afgekoeld, wordt de baar verder afgewerkt en voorzien van kenmerken zoals het gewicht, de zuiverheid, het logo van de producent en vaak een uniek serienummer.
Dit productieproces verschilt van dat van een geslagen goudbaar, ook wel minted bar genoemd. Geslagen goudbaren worden uit een goudplaat vervaardigd en vervolgens gestempeld en afgewerkt. Deze productiemethode wordt vooral gebruikt voor kleinere goudbaren.
De 500 gram goudbaren van C. Hafner, Umicore en Argor Heraeus zijn gegoten uitvoeringen. C. Hafner zandstraalt zijn goudbaren na het gieten, waardoor ze de strakke en herkenbare C. Hafner-uitstraling krijgen. Umicore en Argor Heraeus kiezen voor een andere afwerking, waarbij de kenmerken van het gietproces zichtbaarder blijven. Zo heeft iedere producent zijn eigen herkenbare uitstraling, terwijl de hoeveelheid en zuiverheid van het goud gelijk blijven.
Ja. Een goudbaar van 500 gram met een zuiverheid van 999,9/1000 valt in Nederland onder beleggingsgoud en is daarmee vrijgesteld van btw. Voor goudbaren geldt dat ze een door de goudmarkt aanvaard gewicht moeten hebben en een zuiverheid van minimaal 995/1000. De 500 gram goudbaren in het assortiment van Holland Gold voldoen aan deze vereisten. Meer informatie vindt u bij de Belastingdienst.