Edelmetalen vertegenwoordigen een zeer hoge waarde en zijn daarom gevoelig voor diefstal. Veel vermogende particulieren en zakelijke partijen kiezen daarom voor opslag van edelmetalen bij een bedrijf dat hierin gespecialiseerd is. Holland Gold Safe biedt veilige en verzekerde opslag van fysiek goud, zilver, platina en palladium (ook btw-vrij) in Nederland, Zwitserland en Singapore. Onze locaties voldoen aan de allerhoogste internationale veiligheidseisen (K10). Inmiddels heeft Holland Gold Safe meer dan 1 miljard euro onder beheer.
Voor al uw aankopen en het edelmetaal wat u liever niet meer in huis bewaart, kiest u voor opslag via Holland Gold Safe. Wij halen desgewenst het edelmetaal bij u thuis op of u kunt het langsbrengen op één van onze kantoren.
U kunt te allen tijde het edelmetaal weer uit opslag halen. Wij bezorgen het vervolgens weer bij u thuis of u kunt het ophalen bij een van onze kantoren.
| Rekening openen | Gratis |
| Inslagkosten | €36 |
| Uitslagkosten | €36 |
Goud opslag NL ![]() |
Zilver opslag NL ![]() |
Goud opslag CH & SG ![]() ![]() |
Zilver opslag CH & SG ![]() ![]() |
|
|---|---|---|---|---|
| Waarde edelmetaal | € 10.000 | € 10.000 | € 10.000 | € 10.000 |
| Opslagkosten (per jaar) | 0,50% | 0,90% | 0,50% | 0,90% |
| Subtotaal (per jaar) | € 50 (excl. btw) | € 90 (excl. btw) | € 50 (excl. btw) | € 90 (excl. btw) |
| Inclusief btw (per jaar) | €60,50 | €108,90 | € 50 (btw-vrij) | € 90 (btw-vrij) |
| U betaalt € 15,13 per kwartaal | U betaalt € 27,23 per kwartaal | U betaalt € 12,50 per kwartaal | U betaalt € 22,50 per kwartaal |
U dient de volgende stappen te doorlopen om een opslagaccount aan te maken:
Hierna is uw opslagaccount aangemaakt.
U kunt ook eenvoudig een account aanmaken via de Holland Gold App. Het is echter alleen mogelijk om een persoonlijk account aan te maken. Wilt u een en/of-account, zakelijk account of een kind-account aanmaken? Dit kan alleen via de website, onder ‘Instellingen’ → ‘Extra account aanmaken’.
U kunt met of zonder een opslagaccount een bestelling plaatsen bij Holland Gold. Kies bij de verzendmethode voor ‘opslag’. Indien u nog geen opslagaccount heeft, ontvangt u later de instructies voor het openen van het opslagaccount. Let op: u kunt het edelmetaal pas verkopen vanuit opslag zodra uw opslagaccount is aangemaakt.
Ja, uw goud, zilver, platina en palladium in de opslag is verzekerd tegen de volledige vervangingswaarde. Dit wil zeggen dat als er iets gebeurt met uw eigendom, u hetzelfde product weer terugkrijgt.
Dit betekent dat uw edelmetaal verzekerd is voor de waarde die nodig is om een gelijkwaardig product te vervangen. Bij schade, verlies of een andere verzekerde gebeurtenis wordt daarom uitgegaan van de volledige vervangingswaarde.
Voor meer informatie leest u verder op onze pagina over opslag bij Holland Gold.
U kunt op elk moment een verzoek indienen om uw edelmetaal uit opslag te laten halen. Zodra wij alle juiste gegevens en documenten hebben ontvangen, kan edelmetaal dat in Nederland is opgeslagen doorgaans binnen anderhalve week klaarstaan voor afhalen.
Voor edelmetaal dat in Zwitserland of Singapore is opgeslagen, duurt de procedure langer en zijn de kosten hoger. Dit behandelen wij op aanvraag en altijd in overleg. Vaak is het voordeliger en sneller om het edelmetaal lokaal te verkopen en daarna in Nederland opnieuw edelmetaal aan te kopen.
Voor het afhalen van edelmetaal dat in Nederland is opgeslagen, doorloopt u de volgende stappen:
Het is mogelijk om edelmetaal uit opslag op locatie in Zwitserland of Singapore af te halen. De kosten hiervoor variëren, maar liggen meestal rond de €200.
Ook is het mogelijk om het edelmetaal uit opslag naar Nederland te laten vervoeren. Houd er rekening mee dat de transportkosten voor verzekerde luchtvracht vanuit Zwitserland of Singapore aanzienlijk hoger kunnen zijn dan het standaardtarief in Nederland.
Gaat het om zilver, platina of palladium? Dan moeten deze edelmetalen bij invoer in Nederland worden ingeklaard. Daarbij kan btw verschuldigd zijn. Ook dit kan het proces kostbaar maken.
In de praktijk komt het daarom weinig voor dat edelmetaal vanuit Zwitserland of Singapore naar Nederland wordt overgebracht. Vaak is het voordeliger om het edelmetaal te verkopen en daarna in Nederland opnieuw edelmetaal aan te kopen.
Wilt u edelmetaal uit opslag laten halen? Neem contact op met onze klantenservice of bel ons op +31 88 468 8400.
Stichting Derdengelden Holland Gold Safe is een onafhankelijke stichting die toezicht houdt op de vrijgave van edelmetaal uit de opslag. Het goud, zilver, platina of palladium kan niet zelfstandig uit de kluis gehaald worden. Daarvoor is altijd toestemming van de stichting nodig.
Wanneer u edelmetaal uit opslag verkoopt, controleert Stichting Derdengelden Holland Gold Safe eerst of de verkoop en betaling volgens procedure zijn verwerkt. Pas daarna geeft de stichting toestemming om het goud, zilver, platina of palladium uit de kluis vrij te geven.
Wilt u uw edelmetaal uit opslag halen? Dan controleert Stichting Derdengelden Holland Gold Safe eerst de aanvraag en de bijbehorende documenten. Pas daarna wordt het edelmetaal vrijgegeven voor uitlevering of afhalen.
De onafhankelijke controle helpt voorkomen dat edelmetaal zonder geldige reden of juiste documenten uit de opslag wordt gehaald. Zo vormt de stichting een extra bescherming voor het eigendom van klanten, naast de AFM-vergunning en de jaarlijkse accountantscontrole.
U kunt edelmetaal uit opslag op twee manieren verkopen. Edelmetaal op de edelmetaalrekening verkoopt u direct online via de Holland Gold-app of wanneer u inlogt via de website. Opgeslagen baren en munten verkoopt u telefonisch via +31 88 468 8400.
Heeft u goud, zilver, platina of palladium per gram gekocht via de edelmetaalrekening? Dan kunt u dit 24/7 verkopen via de Holland Gold-app of, wanneer u inlogt via de website, in uw account onder ‘Koop/Verkoop edelmetaalrekening’.
U kunt dit ook telefonisch met ons regelen. Het geld staat na de verkoop binnen één werkdag op uw tegenrekening.
Baren en munten die in opslag liggen, kunt u op dit moment nog niet zelfstandig online verkopen. Hiervoor neemt u telefonisch contact op met een medewerker.
De verkoop verloopt in drie stappen:
Meer informatie over edelmetaal verkopen en de totstandkoming van onze inkoopprijzen vindt u bij de veelgestelde vragen over verkopen.
Ja, u kunt een account aanmaken voor uw minderjarige kind. Dit account wordt gekoppeld aan uw eigen account.
Ga rechtsboven naar het profielicoon, klik op ‘extra account aanmaken’, selecteer ‘kindaccount’ en volg de stappen.
Log in op uw account, ga naar ‘Instellingen’ en daarna naar ‘Accountbeheer’. Klik vervolgens op ‘extra account aanmaken’ en volg de stappen.
Wilt u daarna een spaarplan openen voor uw kind? In de categorie Spaarplan en Edelmetaalrekening vindt u meer informatie over spaarplannen en de edelmetaalrekening.
Als Holland Gold Safe failliet zou gaan, blijft het edelmetaal dat u bij ons in opslag heeft uw eigendom. Het edelmetaal valt niet in de faillissementsboedel van Holland Gold Safe B.V.
Bij een faillissement zal een curator samen met Stichting Derdengelden Holland Gold Safe beoordelen hoe de opslag ordelijk kan worden voortgezet of afgewikkeld. U kunt in dat geval verzoeken om uw edelmetaal uit opslag te halen of te laten overdragen aan een andere opslagpartij.
De structuur van Holland Gold Safe is erop ingericht om de belangen van klanten te beschermen. De bedrijfskosten van het handelsbedrijf Holland Gold, een handelsnaam van Bulliongroup B.V., zijn gescheiden van het opslagbedrijf Holland Gold Safe B.V.
De scheiding tussen het handelsbedrijf en het opslagbedrijf is onderdeel van de opslagstructuur van Holland Gold Safe. Deze opslagstructuur is beschreven in het door de AFM goedgekeurde prospectus, op basis waarvan Holland Gold de AFM-vergunning voor edelmetaal in combinatie met opslag heeft verkregen.
Door deze structuur worden de financiële risico’s voor het opslagbedrijf zoveel mogelijk beperkt. Dit biedt klanten een extra waarborg voor een stabiele en zorgvuldig ingerichte opslagstructuur bij Holland Gold.
Ja, edelmetaal dat u bij Holland Gold Safe in opslag heeft, is volledig uw eigendom. Uw goud, zilver, platina en palladium wordt 100% gealloceerd, volledig aan u toegewezen, en is verzekerd voor de volledige vervangingswaarde.
Er zijn binnen Holland Gold Safe twee vormen van opslag:
Via het klantenportaal en de Holland Gold-app heeft u altijd inzicht in uw bezit. Waar van toepassing ziet u ook de baarnummers en sealbagnummers.
Edelmetalen in opslag bij Holland Gold Safe worden jaarlijks gecontroleerd door een onafhankelijke accountant.
Onze opslaglocaties in Nederland, Zwitserland en Singapore voldoen aan de hoogste internationale K-10 beveiligingsnormen. Wij werken samen met gespecialiseerde internationale opslag- en transportpartijen, zoals Loomis en Brink’s.
Holland Gold Safe opereert op basis van een AFM-vergunning voor edelmetaal in combinatie met opslag. In aanvulling hierop hebben is Stichting Derdengelden Holland Gold Safe opgericht, als onafhankelijke extra controlelaag bij verkoop, uitlevering en afhalen van edelmetaal uit opslag.
Deze structuur helpt om uw eigendom duidelijk vast te leggen en uw belangen bij opslag, verkoop en uitlevering te beschermen.
Heeft u vragen over uw opslag of eigendomsregistratie? Neem dan contact op met onze klantenservice.