Het kopen van een Gouden tientje van Wilhelmina is een aantrekkelijke manier om voordelig fysiek goud te kopen in kleinere eenheden. Deze historische Nederlandse gouden munt is vroeger gebruikt als wettig betaalmiddel in Nederland. Het Gouden tientje van Wilhelmina weegt 6,72 gram waarvan 6,05 gram puur goud (90% goudgehalte) en 21,6 karaat. De munten werden geslagen door de Rijks Munt in Utrecht de voorloper van de Koninklijke Nederlandse Munt en hebben een rijke historie. Ze worden wereldwijd erkend als betrouwbare gouden beleggingsmunten.
Omdat deze munten niet meer nieuw geslagen hoeven te worden, vervallen productiekosten. Daardoor kunnen wij ze aanbieden tegen een scherpere prijs per gram goud dan bijvoorbeeld goudbaren van 5 of 10 gram. Door hun gewicht van ruim 6,72 gram zijn ze bovendien een praktische en flexibele keuze, en vormen ze ook een interessant alternatief voor de grotere 1 troy ounce gouden beleggingsmunten. Bekijk ook het gouden tientje van Willem III.
Het gouden tientje met daarop het portret van Koningin Wilhelmina werd uitgegeven tussen 1892 en 1933 en had een nominale waarde van 10 Nederlandse guldens. De munt toonde in de loop der tijd vier verschillende portretten van Koningin Wilhelmina die regeerde van 1890 tot 1948. Bij een bestelling ontvangt u altijd één van de laatste twee uitgiftes met het portret van Wilhelmina uit de periode 1911-1917 en de periode 1925-1933.
Wij verkopen ook de eerste twee ontwerpen van 1897 en 1898, die vanwege hun zeldzaamheid extra gewild zijn bij verzamelaars van Nederlandse gouden munten.
Gouden tientjes werden vanaf 1812 geslagen. Met daarop de vorsten Willem I, Willem II, Willem III en Wilhelmina. Het gouden met Wilhelmina tientje werd geslagen van 1892 tot 1933. De munt weegt 6,72 gram en is geslagen van 21,6 karaats goud en bevat hiermee 6,045 gram aan puur goud.
De munt is geslagen in vier verschillende uitvoeringen. De gouden tientjes die u ontvangt als u dit product bestelt zijn de laatste twee uitvoeringen en komen uit de periode 1911-1933.
Op de gouden tientjes van 1911-1917 staat Wilhelmina afgebeeld met een prachtige koninklijke hermelijnen mantel en is ontworpen door Johan Cornelis Wienecke graveur van de Rijksmunt. Van dit type zijn er 8,9 miljoen geslagen. De laatste serie gouden tientjes werd geslagen in de periode van 1925-1933 en werd ook ontworpen door Wienecke. Hier is de vorstin inmiddels al aardig op leeftijd en te zien met opgestoken haar. Van het laatste exemplaar zijn er maar liefst 12 miljoen geslagen. Op de kopzijde van het gouden tientje van beide uitgiften staat de tekst ‘god zij met ons’ en op de muntzijde staat het Nederlandse rijkswapen met de leeuw, omringd door de tekst ‘Koninkrijk der Nederlanden’, de nominale waarde van 10 gulden en het jaartal van uitgifte.
De eerste twee ontwerpen zijn schaarser en worden door ons apart verkocht onder de namen gouden tientje 1897 en 1898.
Het laatste gouden tientje werd in 1933 uitgegeven. Waar de munt van 10 gulden toen (ongeveer € 4,50) vertegenwoordigde, was het in september 2025 ruim € 600 waard.
Had iemand zijn spaargeld destijds niet in papieren guldens bewaard, maar in gouden tientjes, dan had hij altijd zijn koopkracht behouden of zelfs een mooi rendement behaald. Het laat zien dat de papieren gulden en later ook de euro in minder dan een eeuw meer dan 99% van zijn waarde verloor ten opzichte van goud. Een duidelijk bewijs dat goud zijn waarde behoudt, terwijl de nominale gulden verdween.
Prijs & Verkoopwaarde
Wilt u uw gouden munten verkopen? Holland Gold biedt een terugkoopgarantie op deze munt. Ook munten die u niet bij ons hebt gekocht kopen wij in. Op onze website onder het kopje 'verkopen aan ons' kunt u zien wat we voor de munt betalen
Fijn gewicht | 6,05 Gram |
Totaal gewicht | 6,72 Gram |
Afmetingen | Ø 22,5 mm x 1,3 mm |
Zuiverheid / Gehalte | 900/1000 - 21,6 Karaat |
Jaar van uitgifte | 1890-1948 |
Conditie | Eerder in omloop geweest |
Land van herkomst | Nederland |
Munthuis | De Koninklijke Nederlandse Munt |
Verpakking | Zachtplastic muntcapsule |
Veiligheids kenmerken | Nee |
Wettig betaalmiddel | Nee |
Nominale waarde | 10 Nederlandse gulden |
Belasting (BTW) | Vrijgesteld van BTW |
Verzekerde verzending | Ja, op locatie naar keuze |
Ophalen mogelijk | Ja, in Alkmaar, Rotterdam, Tilburg |
Opslag mogelijk | Ja, in Nederland |